V dnešní době přeplněných parkovišť je vlastní garáž doslova požehnáním. Nebudete se muset při příjezdu z práce stresovat tím, že není kde zaparkovat, ani nebude nutné chodit kilometry od auta s těžkým nákupem, dítětem v náručí apod. Jak si ale zařídit garáž, aby byla funkční a účelně vybavená? Poradíme, jak na to.

Připravte prostor pro nové vybavení

Než se pustíte do nákupu nových věcí, ujasněte si rozložení nábytku. Snažte se naplánovat police, skříně a regály systematicky, ale také s ohledem na bezpečnost. V garáži nezapomeňte pořádně uklidit a pokud je v ní nějaké staré harampádí, vše pečlivě roztřiďte a pošlete dál to, co se vám již nehodí a jen to zabírá místo.

Prostor si rozdělte na část provozní, skladovací a údržbovou a využijte jej maximálně, tedy až ke stropu. Pokud chcete v garáži skladovat i sezónní věci, vyhraďte jim prostor úplně nahoře, protože je budete potřebovat vždy jen jednou ročně.

Co nesmí v garáži chybět?

Hodit se vám bude dostatečně velká pracovní plocha se stolem, kde budete moci pracovat na svých projektech. Určitě by vám neměla chybět sada pro péči o pneumatiky. To zahrnuje především sadu pneumatik, hydraulický hever, klíč, kompresory, náhradní ventily, ale třeba i sněhové řetězy.

Dále myslete na nezbytné příslušenství k vozidlu, jako jsou třeba náhradní žárovky, pojistky, provozní kapaliny, nabíječka autobaterií, autokosmetika nebo přídavné stojany na transport kol.

Nářadí je také nedílnou součástí garážového prostoru. Ať už jste kutil nebo ne, v domácnosti, na zahradě nebo právě na voze se často něco pokazí a není možné s každou drobnou závadou volat opraváře. Navíc je dnes plný internet snadných návodů, jak v případě drobných oprav postupovat, takže to se správným náčiním hravě zvládnete i vy.

Hodit se vám budou také uzamykatelné skříňky, do kterých můžete uložit například chemikálie nebo ostré předměty, ke kterým by se neměly dostat děti.

Zdroj obrázku: aleandre zveiger / Shutterstock.com

#elektromobilita #LucidMotors #Skoda #SkodaVisioniV #sefredaktorzavolantem