Chcete, aby vaše auto vypadalo trošku lépe, a to přitom jen za pár korun? Velmi komfortním a chytrým řešením mohou být poklice na kola. Neudělá to samozřejmě zázraky, ale na první pohled bude váš vůz působit přeci jen lépe, a to jistě stojí za to. Přitom ty nejlevnější poklice nestojí ani pětistovku.

Nejde jen o vzhled

Samozřejmě není u poklic jediným faktorem to, jak vypadají. Poklice mají také chránit samotný disk před odřením a podle toho bychom měli vybírat poklice, které jsou nejen hezké, ale také odolné a kvalitní. K dostání jsou obvykle ve velikostech 13-17 a v různých provedeních – někdo preferuje paprskové, někdo celoplošné, to už je spíše na vkusu majitele vozu.

Jak poklice uchytit?

Je to velmi snadné, jen je důležité před nasazením očistit samotný disk. V opačném případě by mohlo snadno dojít k odření ochranné vrstvy na disku. Mohlo by dojít k předčasnému reznutí, což zkracuje životnost. Je nutné poklice nasadit správně – pokud vše sedí, jak by mělo, stačí jen lehce do poklice ťuknout a ta se sama zacvakne do disku.

Volte originály

Jasnou volbou jsou samozřejmě originální poklice, přímo od výrobce vozidla. Máte tak zaručené, že budou nejen perfektně sedět, ale také použité materiály budou kvalitnější a vydrží vám déle.

Dá se vůz i jinak vylepšit?

Ano, možností je skutečně mnoho. Velmi oblíbeným vylepšením jsou komfortní ofuky oken, ale u vyšších aut může být zajímavým vylepšením také pohodlný nášlap. Velkou vizuální změnu mohou udělat i deflektory, které navíc plní i zcela praktickou funkci. Zkuste také zabrouzdat na různé e-shopy a weby zabývající se autokosmetikou a autodoplňky. Můžete tam najít mnoho zajímavé inspirace, jak si vůz vylepšit doslova za pár korun. Je to velmi snadné a často budete překvapeni, jak málo stačí, aby vaše auto vypadalo zase o něco lépe a jinak.

Zdroj obrázků: KANITHAR AIUMLAOR / Shutterstock.com, Pixabay.com

#elektromobilita #LucidMotors #Skoda #SkodaVisioniV #sefredaktorzavolantem