Někdo jej opečovává jako člena rodiny. Dopřeje mu víc, než dopravnímu prostředku stačí. Jestli máte auto luxusnější značky, pak se ani nedivíme. Leckdy v jeho společnosti trávíte několik hodin denně. Můžete se tam zavřít a mít takové své království. Však spousta lidí jezdí do práce autem i proto, že jakmile usednou za volant a zavřou za sebou dveře, mají své rituály, které jim nenarušuje nikdo z rodiny a z okolí. Právě proto si vaše autíčko BMW zaslouží údržbu.

Jak se starat o auto?

Běžnou péči, jako jsou drobné výměny žárovek, mytí exteriéru i interiéru, zvládnete sami. Ovšem i nepovinné kontroly jsou dobré, abyste jezdili v bezpečí, ačkoli dnešní kontrolní systémy vás upozorní. Když se vám někdo bude o auto pravidelně starat, upozorní vás na to, co je třeba zkontrolovat příště. Plánované servisní prohlídky, razítkování servisních příruček, kontroly kapalin, výměny zimních pneumatik za letní, kontrola elektroniky, světel a podobně, to je jen zlomek toho, co dnešní servisy nabízí. Bohužel nemůžete se pouze spolehnout na pravidelné akce, což se týká třeba právě výměny pneu nebo výměny oleje. V životě se stávají různé situace, kdy vám někdo ukradne katalyzátor, na silnici vám do okénka vlétne kámen. Pak je zapotřebí rychle jednat, protože pavouk na skle se jinak rozjede, jízda bez katalyzátoru sice zní tak, že máte nadupané auto, jenže to brzy upoutáte pozornost nejen závistivců, ale i policistů.

Kvalitní servis BMW

Máte miláčka z řady stáje BMW? Pak mu dopřejte luxusní péči v podobě ověřeného servisu. Jím je AUTOPLUS, servis BMV, který existuje již od roku 1994. Specializuje se právě na tuto značku, současně i na přidružený brand MINI. Samozřejmě disponuje originální diagnostikou BMW, zabývá se záručními i pozáručními opravami motorových vozidel, vyřizují pojistné události, přezouvají zimní a letní pneumatiky, zkontrolují i běžný tlak v pneumatikách, rekognoskují případný průraz. Dále provádí i klempířské a lakýrnické práce, zařídí GPS navigace, firemní knihy jízd, opravy elektriky v automobilu, připraví na STK+ME i je provedou, zajistí i odtahy a umožní půjčení náhradního vozu.

Zdroj foto: Autoplus-praha.cz

#elektromobilita #LucidMotors #Skoda #SkodaVisioniV #sefredaktorzavolantem